Извор: Министарство просвете – https://prosveta.gov.rs/vesti/konkurs-za-upis-224-ucenika-u-prvi-razred-srednje-skole-unutrasnjih-poslova-jakov-nenadovic-u-sremskoj-kamenici-za-skolsku-2024-2025-godinu/

Одлуком Владе Републике Србије од 19. јануара 2023. године, основана је Средња школа унутрашњих послова „Јаков Ненадовић“ у Сремској Каменици.

Такође, Одлуком Владе Школа је одређена као школа од посебног интереса за Републику Србију.

Школа  обавља делатност у области средњег образовања и васпитања, а ученици Средње школе унутрашњих послова се школују за образовни профил полицајац, у трајању од четири године.

Министарство унутрашњих послова ученицима уписаним у Школу обезбеђује смештај и исхрану у интернату, уџбенике, школски прибор, одећу, обућу и другу опрему неопходну за боравак у Школи.

Пријаву на Конкурс родитељ, односно други законски заступник кандидата подноси на обрасцу пријаве (образац се може добити у полицијској станици или преузети са интернет адресе www.ssup.edu.rs), уз осталу документацију, непосредно у Средњој школи унутрашњих послова (Сремска Каменица, ул. Железничка бр. 22) или у полицијској станици, по месту пребивалишта кандидата у року од 20 дана од дана објављивања конкурса.

ПРЕУЗМИТЕ:

Чланак Конкурс за упис 224 ученика у први разред Средње школе унутрашњих послова „Јаков Ненадовић“ у Сремској Каменици за школску 2024/2025. годину се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.