Позив наставницима грађанског васпитања у основној школи на бесплатну онлајн обуку „Људска права и владавина права“

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Завод за унапређивање образовања и васпитања, уз подршку Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС), Мисија у Београду, организује две онлајн обуке за наставнике грађанског васпитања. Обуке су бесплатне и трају четири дана по 90 минута.

Прва обука ће се одвијати од 21. до 24. новембра (субота и недеља, у термину од 10 до 11.30 h, понедељак и уторак, у термину од 19 и 30 до 21 h), а друга од 5. до 8. децембра (субота и недеља, у термину од 10 до 11.30 h, понедељак и уторак у термину од 19 и 30 до 21 h).

На обуку се могу пријавити наставници који остварују програм грађанског васпитања у основној школи, у првом или другом циклусу. Предност имају наставници почетници, односно наставници који немају велико искуство у остваривању овог изборног програма. Садржај обуке прилагођен је управо потребама тих наставника и има следеће тематске целине:

• Нови програми грађанског васпитања и улога наставника у њиховом остваривању
  • Појам и развој људских права
  • Дискриминација
  • Грађанско учешће

Обука је акредитована и налази се на листи програма од јавног интереса. Држе је искусни тренери и стручњаци за област. Након завршене обуке учесници добијају сертификат, односно 16 бодова за стручно усавршавање.

Број учесника на обукама је ограничен. Пријаве се примају до попуне места.

Пријава је завршена.

Сва места за обуку су попуњена

itsadmin
Author: itsadmin