Обука ”Унапређивање међупредметне компетенције ученика Одговоран однос према здрављу”

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Програм обукеУнапређивање међупредметне компетенције ученика Одговоран однос према здрављусе односи на оснаживање запослених у образовно васпитним установама за  примену концепта којима се подстиче развијање одговорног односа према здрављу, очувању здравља и безбедности ученика, као и за примену принципа родне равноправности и пружа им активну подршку у планирању и остваривању наставних и вананаставних активности везаних за ову област.

Обука је на листи обука од јавног интереса и обавезна је за све стручне сараднике у основним и средњим школама.

Обука се одвија путем интернета и биће активна од 6.7.2021. од 8:00 часова.

Све основне и средње школе у Србији су делегирале по једног стручног сарадника за похађање обуке.

Инструкције о начину регистрације и приступа обуци Завод је проследио делегираним стручним сарадницима на њихове личне имејлове.