Састанак министарке Ђукић Дејановић и амбасадора Кубе

Извор: Министарство просвете – https://prosveta.gov.rs/vesti/sastanak-ministarke-djukic-dejanovic-i-ambasadora-kube/

Министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић и амбасадор Кубе Лејде Ернесто Домингес Ернандес разговарали су данас о могућностима за проширење сарадње две земље у области образовања.

Саговорници су истакли да две земље имају дугогодишње пријатељске и добре односе и оценили да постоје могућности за проширење сарадње у области образовања.

Министарка просвете  истакла је да између високошколских установа из Србије и Кубе постоји непосредна сарадња, као и да је у оквиру Пројекта „Свет у Србији“, Република Србија школске 2023/2024. године понудила Републици Куби стипендије у оквиру овог пројекта.

Састанку су присуствовали помоћница министра за међународну сарадњу Мина Зиројевић и посебни саветник министарке просвете проф. др Јанко Самарџић.

Чланак Састанак министарке Ђукић Дејановић и амбасадора Кубе се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.