На Правном факултету обележен Савиндан

Извор: Министарство просвете – https://prosveta.gov.rs/vesti/na-pravnom-fakultetu-obelezen-savindan/

Посебни саветник министарке просвете проф. др Јанко Самарџић обратио се на обележавању Савиндана на Правном факултету у Београду и честитао студентима, дипломцима и професорима тај празник.

„Окупили смо се данас да прославимо Светог Саву на Правном факултету. Зато је важно споменути и чињеницу да је Свети Сава сачинио почетком 13. века Законоправило којим се уређује област друштвених односа, како црквених, тако и грађанских. Ову својеврсну компилацију световних и црквених норми из различитих извора, Свети Сава је прилагодио тадашњем друштвеном контексту Србије“, рекао је он.

Наш задатак је, како је рекао, да обезбедимо континуитет и да чувамо наслеђе које нам је Свети Сава оставио.

„Данас то чинимо на Правном факултету, који додељује дипломе студентима основних и мастер студија, награђује и своје најбоље студенте, најбоље међу онима који су кренули путем знања, путем Светог Саве“, истакао је Самарџић.
Он је додао да ће многи од ових студената бити у прилици да у будућности граде Србију, као што је то чинио Свети Сава.

„Честитам свима који су награђени, желим им пуно успеха у даљем раду. Пуно успеха и Правном факултету и свим професорима и студентима“, поручио је Самарџић.

Чланак На Правном факултету обележен Савиндан се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.