„Лето у завичају“ за ученике допунских школа

Министарство просвете, у складу са Стратегијом развоја образовања и васпитања, наставља са реализацијом школе српског језика за ученике допунских школа у иностранству „Лето у завичају“.

Од сутра, 13. до 19. августа у Научно-образовно културном центру „Вук Караџић“ у Тршићу боравиће група од 68 ученика и седам наставника из допунских школа у Немачкој, Великој Британији, Русији, Италији, Француској и Шпанији. Ученици ће на креативан начин унапређивати знања из српског језика и културе, кроз часове српског језика али и игру, песму и глуму.

У оквиру летње школе српског језика ученици ће, као и њихови вршњаци пре њих, посетити родну кућу Вука Стефановића Караџића у његовом родном Тршићу, манастир Троношу и Бању Ковиљачу. На завршној приредби пред повратак кући приказаће песме, игре и кратке комаде које су научили за време боравка у Центру.

Чланак „Лето у завичају“ за ученике допунских школа се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.