Прослава Светог Саве у Копенхагену

Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања – https://zuov.gov.rs/proslava-svetog-save-u-kopenhagenu/

Ученици Допунске школе на српском језику у Копенхагену, коју организује Министарство просвете Републике Србије, су у недељу 29. јануара ове године припремили пригодан програм, поводом Светосавске прославе заједно са својом наставницом Биљаном Скакић. Програм је био посвећен школској слави и нашем великом просветитељу Светом Сави. Обележавање великог празника почело је литургијом коју је одржао свештеник Милан Гардовић, старешина цркве Свети Георгије у Копенхагену. Након пригодне беседе свештеника, амбасадорка Србије у Краљевини Данској, Јасмина Митровић Марић, је у свом говору поздравила децу и све присутне на прослави. За то време, деца су на нестрпљењем чекала да покажу шта су све научила о Светом Сави, српском језику и ћирилици. И напокон је дошао тај тренутак, где су сви у глас отпевали српску химну “Боже правде” а онда и химну посвећену Светом Сави, “Ускликнимо с љубављу”. Потом се ређао колаж рецитација и песама: “ Српска слава”, “Жеља Светог Саве”, “Кад би мени дали “,“Најлепша је земља моја” и“ Разгранала грана јоргована” са којом су и завршили свој програм. Ученици су награђени великим аплаузом и пакетићима.