Одржане обуке за наставнике Социологије и Социологије с правима грађана

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

У просторијама Прве београдске гимназије, 17. и 18, као и 24. и 25. септембра 2022. одржане су обуке наставника Социологије и Социологије с правима грађана под називом „Допринос наставе и учења социологије у развоју ученичких компетенција за одговорно учешће у демократском друштву”. Обуку која је увршћена на министрову листу програма од јавног интереса реализује Завод за унапређивање образовања и васпитања у сарадњи са Мисијом ОЕБС-а у Србији. Траје два дана (16 сати стручног усавршавања) и бесплатна је за учеснике. Наставници са територије Школске управе Београд су, као и претходно њихове колегинице и колеге из Јагодине, Зајечара и Пожаревца, изразили задовољство што су овом обуком оснажени у томе да у процесу планирања и остваривања наставе и учења користе потенцијал свог предмета за развој ученичких компетенција за одговорно учешће у демократском друштву.