Крос РТС-а у Солуну

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Допунска школа на српском језику ”Свети Сава” у Солуну, одржала је и ове године манифестацију Крос РТС-а ”У дијаспори”.

Крос су организовали родитељи ђака који похађају допунску наставу, заједно са својом учитељицом Аном Џогановић. Овогодишњи Крос РТС-а одржан је 15. маја, на стадиону Кафтанзоглио у Солуну и окупио је ученике и родитеље свих одељења у Солуну. Пре почетка такмичарског дела, након загревања, сви ученици и родитељи су трчали заједничку трку.  Укупно је одржано 8 такмичарских трка, у којима су учесници распоређени према узрасту и полу.

Најбољим ученицима у свакој категорији, су додељене дипломе РТС-а и медаље. Дипломе и медаље је учесницима уручила конзул Републике Србије у Солуну, Јасмина Милачић. Поред ученика, последњу трку трчали су и родитељи.

Након трка, уследиле су друге спортске дисциплине- скок у даљ, надвлачење конопца, кошарка и трчање у џаку, и разне игре за најмлађе, у којима су учествовали и ђаци и родитељи.

Овогодишњи Крос се издваја по томе што је то био повод за веома значајно вишечасовно, у спортском духу, дружење  родитеља и ђака свих одељења у Солуну.