Програм обуке за полагање испита за лиценцу за директоре – у току реализација трећег дела обуке

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Програм обуке за полагање испита за лиценцу за директоре установа образовања и васпитања састоји се из две дводневне непосредне обуке у групама и индивидуалне обуке на даљину у трајању од девет дана. Савладавање програма обуке је услов за приступање испиту за стицање лиценце за директора васпитно-образовне установе. Ова обука је развијена у складу са Правилником о програму обуке и полагању испита за лиценцу за директора установe образовања и васпитања (“Службени гласник РС”, број 63/18) и акредитована од стране министра просвете.

Завод за унапређивање образовања и васпитања, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја организовао је и реализовао је ове године непосредне обуке за 496 директора основних и средњих школа и за 100 директора предшколских установа из целе Србије.

На  платформи за учење на даљину Завода за унапређивање образовања и васпитања ЗУОВЕду  28. августа је почела реализација трећег, индивидуалног дела обуке за директоре основних и средњих школа а 14. септембра почиње за директоре предшколских установа.

itsadmin
Author: itsadmin