Иницијатива „Мој родни град” под председавањем Уједињеног Краљевства ИХРА

Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања – https://zuov.gov.rs/inicijativa-moj-rodni-grad-pod-predsedavanjem-ujedinjenog-kraljevstva-ihra/

„Мој родни град” оснажује младе људе у земљама ИХРА да открију и поделе приче о везама свог родног града са историјом Холокауста. Подржавајући младе људе да пронађу локалне везе са овом историјом, програм ће подстаћи осећај власништва над причама локалних људи и историјом Холокауста. „Мој родни град“ је подржан  позивом на акцију који појачава гласове младих. Неке школе могу одлучити да открију, производе и деле локалне приче на традиционалан начин, друге могу да изаберу да стварају уметност или представе, или да побољшају своје презентације гостујућим говорницима или артефактима. Када школе почну да откривају приче и искуства у својим градовима, биће охрабрене да размисле о томе како желе да представе своје пројекте на Пленарном заседању у Лондону у децембру. Да би подржали школе, именовали су Collingwood:
Collingwood contacts:
Katy May, Development Director katy@collingwoodlearning.com
Marta Kwasniewska, International Project Manager, marta@collingwoodlearning.com)

Можете послати своје радове на мејл kulturasecanja@prosveta.gov.rs како би тим Министарства и ЗУОВ-а изабрао радове које треба послати колегама