Позив наставницима грађанског васпитања у основној школи на бесплатну онлајн обуку „Људска права и владавина права“

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Завод за унапређивање образовања и васпитања, уз подршку Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС), Мисија у Београду, организује две онлајн обуке за наставнике грађанског васпитања. Обуке су бесплатне и трају два дана по 180 минута.

Обуке ће се одржати:

• 6. и 7. јула(уторак и среда, у термину од 17. 30 до 20.30 h)
  • 9. и 10. јула(петак и субота, у термину од 17 до 20.00 h).

На обуку се могу пријавити наставници који остварују програм грађанског васпитања у основној школи, у првом или другом циклусу. Садржај обуке прилагођен је потребама наставника који немају велико искуство у остваривању грађанског васпитања и нису прошли много обука у овој области или се припремају да по први пут реализују нове програме ГВ.

Обука има следеће тематске целине:

• Нови програми грађанског васпитања и улога наставника у њиховом остваривању
  • Појам и развој људских права
  • Дискриминација
  • Грађанско учешће

Обука је акредитована и налази се на листи програма од јавног интереса. Држе је искусни тренери и стручњаци за област. Након завршене обуке учесници добијају сертификат, односно 16 бодова за стручно усавршавање.

Број учесника на обукама је ограничен. Пријаве се примају до попуне места.