Седница Наставничког већа у Берну

Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања – https://zuov.gov.rs/sednica-nastavnickog-veca-u-bernu/

Последња седница Наставничког већа за наставу на српском језику у Швајцарској, у овој школској години, одржана је у Амбасади Републике Србије у Берну у недељу, 11. јуна. Седници су присуствовали сви наставници који су ове године одржавали наставу широм Швајцарске Конфедерације. Седница је протекла у истовремено радној и свечаној атмосфери, будући да је било потребно заокружити обавезе у вези са школском 2022/2023. годином и припремити наредну, а истовремено се опростити од три редовна наставника и координаторке наставе Биљане Букинац, који своје ангажовање ускоро завршавају. Нова кадровска решења очекују се у току лета. Наставници су се опростили и од конзула Предрага Мандића, који такође овог лета приводи свој ангажман крају. Седница је завршена шетњом и дружењем у сунчаном Берну.

Јелена Ангеловски