Унапређење безбедности у образовном систему Србије

Линк ка вести
Извор: Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања

Унапређење безбедности у образовном систему Србије

30.07.2023. У данашње време, када имамо најразличизије изазове, ризике и претње, безбедност у школама је изузетно важно питање имајући у виду да игра пресудну улогу у подршци интелектуалном, социјалном, физичком и емоционалном расту и развоју ученика. Партнерство између Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања и Асоцијације ДУГА допринеће позитивном утицају на целокупан образовни систем, подижући знање и вештине о концепту безбедносне културе и превенцији насиља, како просветних радника, тако и стручних сарадника у систему образовања и васпитања!

Пројекат „Унапређење безбедности у образовном систему у Србији “ реализује се уз подршку Мисије ОЕБС-а у Србији и Владе Шведске у оквиру пројекта „Консолидовање процеса демократизације у сектору безбедности у Републици Србији “. За садржину овог материјала искључиво је одговорна Асоцијација ДУГА и та садржина нипошти не изражава званичне ставове Мисије ОЕБС-a.