Линк ка вести
Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Министарство просвете упутило је данас средњим школама Смернице за реализацију факултативног предмета – Основе система одбране Републике Србије.

Факултативни предмет – Основе система одбране Републике Србије реализује се већ пет година у циљу стицањa практичних знања и вештина ученика завршних разреда средњих школа за потребе одбране земље у условима ванредног и ратног стања.

Наставa из овог предмета изводи факултативно на четири часа одељенског старешине, а за реализацију наставе користе се писани материјали и презентације који су доступни на интернет презентацији Министарства просвете, као и видео материјали доступни на интернет презентацији Министарства одбране.

ПРЕУЗМИТЕ:

Чланак Смернице за реализацију факултативног предмета – Основе система одбране Републике Србије се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.