Линк ка вести
Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Министарствo просвете и Министарство одбране расписују наградни конкурс „Момчило Гаврић – мали јунак Великог рата“.

Конкурс се расписује у циљу промоције војног позива и приближавања традиционалних националних вредности ученицима.

Услов за учешће у конкурсу стичу ученици свих гимназија и средњих школа на територији Републике Србије, од првог до четвртог разреда који на тему „Момчило Гаврић – мали јунак Великог рата“, с обзиром да се ове године обележава јубилеј – 30 година од његове смрти, израде литерарни рад (проза или поезија до 2.500 карактера или до четири строфе).

Литерарни конкурс траје у периоду од 1.9.2023. до 4.12.2023. године.

Више информације о Конкурсу.

Чланак Наградни конкурс за ученике средњих школа „Момчило Гаврић – мали јунак Великог рата“ се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.