На Сајму образовања данас су се представиле високошколске установе

На Сајму oбразовања и наставних средстава под називом „Учинимо свет бољим“  данас се представљало високо образовање – високошколске установе, пројекти међународне сарадње и мобилности студената, као и програми „Свет у Србији“ и „Студирај у Србији“.

У оквиру Програма „Свет у Србији“ око 500 студената  из 116 земаља света студира у нашој земљи на универзитетима у Београду, Новом саду. Крагујевцу и Нишу. У оквиру програма стипендистима су обезбеђени смештај и исхрана у систему Студентског стандарда, здравствено осигурање и новчана стипендија. Страни студенти који долазе на школовање у Србији стичу јединствена академска знања, која ће применити у својим земљама.

Полазници програма данас су представили своје националне ношње, уметничке радове, али и разговарали са посетиоцима штанда Министарства просвете.

Представили су се и Студенска конференција универзитета Србије (СКОНУС) и Студентска конференција академија високих школа Србије (СКАСС) и Агенција за квалификације у оквиру које ради ЕНИК/НАРИК центар који спроводи поступак признавања страних школских исправа.

Своје место на штанду имали су и студенти Високе пословне школе из Лесковца предвођени професором Момчилом Цонићем. Посетиоци штанда Министарства просвете могли су да пробају специјалитете које су припремили ученици смера Менаџмент технологије хране и гастрономије.

У Конференцијској сали током поподнева биће представљен  програм Мастер 4.0, смер гејминг и програм основних ГЕЈМИНГ студија на Факултету драмских уметности националне платформе  „Србија ствара“.

Мастер 4.0 [ГЕЈМИНГ] су прве мултидисциплинарне мастер студије које комбинују најсавременија знања и искуства из области програмирања и уметности. На овим студијама се научна и технолошка знања прилагођавају пољу уметности, а знања и вештине из уметничких области примењују се и у области видео-игара.

Када је реч о основним студијама на Факултету драмских уметности прошле године акредитован је нови програм – Визуелни ефекти, анимација и гејмарт. Ове школске године уписана је друга генерација студената.

Такође данас је планирана и радионица о дијабетесу „Дијабетес у учионици“.

Чланак На Сајму образовања данас су се представиле високошколске установе се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.