Министарка Ђукић Дејановић на отварању дечијег и омладинског ФилмФеста

Министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић присуствoвала је данас отварању дечијег и омладинског ИКТ ФилмФеста у Новом Пазару, који се одржава у оквиру Кроса РТС-а.
Она је истакла да је Министарство просвете подржало је овај фестивал и да је задовољна ангажовањем школа, додајући да на овом фестивалу учествују школе из Србије и региона, али и допунске школе у иностранству.
ИКТ ФилмФест потврђује да међу децом и младима има знатан број оних који су привржени уметности, на шта нам указује и податак да је ове године пристигло 55 филмова“, истакла је она.
Она је истакла да на овај начин покрећемо децу и младе из Србије, региона и дијаспоре на стварање кратког играног или документарног филма.
„У основи идеје је дигитално-уметничка писменост и упознавање различитих култура, обичаја и традиције народа“, рекла је она.
Министарка је у Новом Пазару обишла и Предшколску установу „Младост“, Основну школу „Братство“ и Гимназију Нови Пазар.

Чланак Министарка Ђукић Дејановић на отварању дечијег и омладинског ФилмФеста се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.