Извор: Министарство просвете – https://prosveta.gov.rs/vesti/djukic-dejanovic-cilj-je-da-podstaknemo-i-razvijemo-svest-o-odrzivom-razvoju-i-zastiti-zivotne-sredine/

Министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић присуствовала је данас проглашењу победника друштвено-одговорне акције „Уради нешто драстично да смеће постане фантастично“, у сарадњи Министарства просвете и Француско-српске привредне коморе.

Ова друштвено-одговорна акција има за циљ да подстакне и развије свест о одрживом развоју и заштити животне средине, које је потребно неговати од најранијег детињства“, истакла је министарка.

Министарство просвете препознало је значај ове друштвено-одговорне акције и прихватило другу годину заредом, сарадњу са  Француско-српском привредном комором, у њеној реализацији.

Ове године, ученици четвртог разреда основне школе, имали су прилику да своју креативност изразе тако што су од отпадног материјала направили конструкције на тему  „Олимпијске игре“.

Убеђена сам да ће ова акција позитивно утицати на развијање добрих навика код најмлађих ученика“, рекла је министарка и честитала школама које су биле најкреативније и освојиле награде.

Чланак Ђукић Дејановић: Циљ је да подстакнемо и развијемо свест о одрживом развоју и заштити животне средине се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.