Прослава Дана државности у Краљевини Холандији

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Дан државности Републике Србије – Сретење, обележен је свечано 20.02.2022. у Храму Свете Тројице у Ротердаму. Након свете литургије, проповеди и резања славског колача, пригодним речима присутнима су се обратили отац Милан, намесник за Бенелукс, Ксенија Миленковић, амбасадорка Републике Србије у Краљевини Холандији и Немања Малић, представник Канцеларије Републике Српске у Бриселу.

Тим поводом организован је и пригодан програм у коме су учествовали ученици  Допунске наставе на српском језику  предвођени наставницом Биљаном Крчум. Деца су, са осећањем поноса, извела песме „Корени“ и „Домовина се брани лепотом“, а песмом „Најлепша је земља моја“, пробудила су емоције код присутне публике. Показала су да поседују и друге таленте, па је бурним аплаузом награђен и соло наступ на флаути ученице српске школе.

Био је ово први јавни наступ ученика недавно отворене групе Допунске наставе на српском језику, а верујемо да је пред нама још много оваквих свечаности и дружења.