Песник и писац за децу Дејан Алексић гост ђака српске школе у Цириху

Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања – https://zuov.gov.rs/pesnik-i-pisac-za-decu-dejan-aleksic-gost-djaka-srpske-skole-u-cirihu/

Песник и писац за децу Дејан Алексић био је у суботу 11. новембра гост ђака српске школе у Цириху. Окружени књигама, у пријатном амбијенту Библиотеке Песталоци Хардау, ученици, њихова браћа, сестре, родитељи и наставнице укрцали су се на узбудљиву авантуру кроз песме, брзалице, загонетке, изреке, фразе и идиоме, риме и песничке слике. Њихов водич показао им је успут скривене лепоте у звуковима и значењима српског језика. Кроз сат времена игре, такмичења, погађања и смеха, ђаци су научили прегршт нових речи, постали песници на свом језику, савладали дисциплину изговарања брзалица. Гостовање Дејана Алексића претворило се тако у прави мали празник српског језика и писане речи, и то у срцу Цириха.