Крос РТС-а у Цириху

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

12. јуна 2022. на терену Фудбалског клуба „Србија“ у Шлирену одржан је Крос РТС-а за кантон Цирих. Након неколико година поново је организована велика смотра која је окупила око 120 учесника, ђака српске допунске школе у кантону Цирих и деце чланова ФК „Србија“. Скупу је присуствовала и конзулка Генералног конзулата Републике Србије у Цириху Сања Стојанац која је победницима трка уручила дипломе.

По лепом сунчаном времену и уз навијање родитеља, браће и сестара,  деца су трчала у осам узбудљивих трка:

• предшколки узраст и 1. разред – девојчице / дечаци
  • 2. и 3. разред – девојчице / дечаци
  • 4. и 5. разред – девојчице / дечаци
  • 6, 7. и 8. разред – девојчице / дечаци

Након проласка кроз циљ, сва деца су била награђена освежењем и слаткишима које је обезбедио клуб.  Уследила је додела диплома победницима трка, а подељене су и две специјалне дипломе за најмлађе тркаче. Остаће ово крос за памћење, са много лепих утисака и фотографија, од којих се истиче заједничка фотографија свих учесника. Српска допунска школа у Швајцарској и управа ФК „Србија“ захвалили су свим учесницима и онима који су их бодрили што су се окупили у великом броју и изразили су наду да ће се традиција Кроса РТС-а у кантону Цирих наставити и наредних година на истом месту. Велика захвалност упућена је и Генералном конзулату Републике Србије у Цириху који је био подршка кроса.