Позив за наставнике грађанског васпитања у основноj школи – бесплатна обука

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Позив за наставнике грађанског васпитања у основноj школи да се приjаве на бесплатну обуку
„УПОТРЕБА ДРАМСКЕ ЕДУКАЦИJЕ У ГРАЂАНСКОМ ВАСПИТАЊУ“

Завод, у сарадњи са ОЕБСом, организуjе дводневну, бесплатну обуку за наставнике Грађанског васпитања у основноj школи са териториjе целе Србиjе  „Употреба драмске едукациjе у Грађанском васпитању“.

Обука jе акредитована и налази се на листи семинара од jавног значаjа. Учесници обуке добиjаjу 12 бодова стручног усавршавања.

Обука се одржава 15. и 16. октобра уживо у Београду. За учеснике ван Београда путни трошкови нису покривени организациjом обуке али трошкови смештаjа jесу (ноћење и доручак у хотелу).

Аутор и реализатор обуке jе Пол Мареj, Енглез коjи живи у Београду и има велико искуство у примени различити драмских техника у едукативне сврхе. Обука се одвиjа на енеглеском jезику без преводиоца. Такав избор последица jе мишљења да превођење омета, у некj мери, динамику обуке коjа се реализуjе радионичарски.

Због специфичности начина на коjи се одвиjа обука има места само за 20 наставника Грађанског васпитања у основноj школи, без обзира у ком циклусу реализуjу оваj изборни програм.

Позив се односи на наставнике коjи процењуjу да би могли да прате и учествуjу у обуци коjа се одвиjа на енглеском jезику без преводиоца. Водитељ води рачуна да конструкциjа реченице, речник и динамика излагања одговараjу особама коjима енглески ниjе матерњи. Оптимално jе да знање енглског jезика буде на нивоу Б1 и наравно, вишем.

Приjаве се примаjу до недеље, 5.9.2021. у 15 часова.