Позив педагозима и психолозима за учешће у пројекту „Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину”

Link ka vesti
Извор: Завод за унапређење образовања и васпитања

Пројекат: Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину

Носилац пројекта Педагошко друштво Србије

Пројекат подржавају  МПНТР, УНИЦЕФ и Друштво психолога Србије

У Србији je због проглашења ванредног стања услед епидемије, привремено обустављана непосредна настава у школама, што не значи и обустављање васпитно-образовног рада са ученицима у основним и средњим школама. У том смислу је Министарство просвете, науке и технолошког развоја (МПНТР) припремило оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима.

Оперативни план МПНТР-а дефинише да је потребно да стручни сарадници, педагози и психолози, помогну наставницима у изради наставних материјала који се могу користити приликом учења на даљину, као и у комуникацији са ученицима и родитељима.

У складу са тим, Пројекат је осмишљен тако да се успостави систем подршке за педагоге и психологе – стручне сараднике како би на што ефикаснији и квалитетнији начин пружили подршку наставницима, ученицима и родитељима/законским заступницима у ванредним условима. Пројекат предвиђа  успостављање онлајн репозиторијума на Националном образовном порталу Завода за унапређивање образовања и васпитања, који ће садржати отворене образовне ресурсе: писане материјале за преузимање, сценарија радионица, онлајн презентације и вебинаре на теме које се могу користити у тренутној ситуацији, али и касније у раду са ученицима, наставницима и родитељима.

Све актуелне вести, садржаје, време објављивања, начине укључивања у вебинаре и слично редовно можете пратити на сајтовима Педагошког друштва Србије, www.pedagog.rs и Завода за унапређивање образовања и васпитања zuov.gov.rs.

Позивамо педагоге и психологе запослене у школама да узму активно учешће у креирању ове базе образовних ресурса  достављањем  радова на теме које су предвиђене Пројектом.

Списак тема, начини и  услови за обраду  тема, рокови за достављање и начини одабира тема за објављивање налазе се у наставку.

Позивамо све заинтересоване педагоге и психологе да узму учешће у представљању тема које су Пројектом планиране.

У наставку су табеларно представљене теме, начини њиховог приказа, рокови за достављање радова и задужени реализатори (педагог или психолог) за појединачне теме.

Процедуре достављања и одабира радова:

– аутор у прописаном року доставља рад на мејл Педагошког друштва Србије drustvo@pedagog.rs

– у наслову мејла аутор наводи: Рад за репозиторијум и број теме са списка

– ПДС рад  прослеђује рецензентима радова

– ПДС обавештава аутора о статусу рада по достављеном мишљењу рецензената

– упутства  за израду радова у складу са начином који се захтева, налазе се у посебном документу

УПУТСТВА ЗА ИЗРАДУ МАТЕРИЈАЛА

{{else}}

{{ext}}

{{/if}}

{{crop_title}}

Величина: {{bytesToSize size}}