Грађанско васпитање: Продужава се Конкурс за примере успешних пројектних активности остварених у оквиру грађанског васпитања у основним и средњим школама

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

НОВИ РОК ЗА ПРЕДАЈУ ПРИМЕРА УСПЕШНИХ ПРОЈЕКТНИХ АКТИВНОСТИ: 31.01.2021.

Због измена школског календара, продужава се Конкурс за примере успешних пројектних активности остварених у оквиру грађанског васпитања у основним и средњим школама.

ИНФОРМАЦИЈЕ О КОНКУРСУ И НАЧИНУ ПРИЈАВЕ:

Завод за унапређивање образовања и васпитања, у оквиру пројекта „Подршка реформе грађанског васпитања“, расписује Конкурс за избор примера успешних пројектних активности остварених у оквиру грађанског васпитања у основним и средњим школама. Пројекат је део Заједничког регионалног програма „Дијалог за будућност: унапређење дијалога и друштвене кохезије у, и између, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Републике Србије“, који спроводе UNDP, UNICEF и UNESCO, а финансира га Фонд УН-а за изградњу мира (UN PBF).

Под примерима се подразумевају различите пројектне активности које су спроведене у оквиру часова грађанског васпитања у основноj и средњоj школи, а издваjаjу се по теми, начину рада, постигнутим ефектима или неком другом критериjуму успешности. Следеће године биће 20 година како се грађанско васпитање остваруjе у нашим школама и потребно jе да многи добри примери рада са ученицима у оквиру овог изборног програма постану видљиви и инспирациjа другим наставницима. Конкурс се односи на проjектне активности jер су оне саставни део и старих и нових програма грађанског васпитања и представљаjу важан сегмент рада са ученицима на развоjу грађанског активизма и компетенциjе за одговоран живот у демократском друштву. Проjекат, као форма рада, изабран jе и зато што његово спровођење пружа значаjну подршку развоjу и других међупредметних компетенциjа као што су компетенциjа за учење, сарадњу, комуникациjу, решавање проблема, рад са подацима, за предузимљивост или дигиталну компетенциjу.

УСЛОВИ КОНКУРСА

Конкурс је отворен од  5.11.2020. до 31.01.2021. године.

Право учешћа на Конкурс имају основне и средње школе. Установа може послати више примера на Конкурс у одвојеним пријавама.

За пријаву користити следећи ОБРАЗАЦ (кликните на линк за преузимање).

Упутство за попуњавање обрасца преузмите ОВДЕ.

Пријаве треба послати у електронском облику путем онлајн формулара који се налази на адреси: https://zavod.edu.rs/gradjansko/

Пристигле приjаве прегледаће комисија коју формира Завод. Резултати ће бити објављени на сајту Завода у фебруару 2021. Изабрани радови биће уврштени у базу пројеката грађанског васпитања. Најуспешнији примери биће јавно представљени у марту 2021. године у Београду.

Контакт особа за ваша питања је Елеонора Влаховић, мејл адреса: eleonora.vlahovic@zuov.gov.rs.