Најављени и реализовани вебинари у склопу пројекта „Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину“

Пројекат: „Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину“

РЕАЛИЗОВАНИ ВЕБИНАРИ

НАЗИВ РЕАЛИЗАТОРИ ОДРЖАН
Како конструктивно организовати време код куће кроз призму основних психолошких потреба Дина Бојић, психолог 13.04.2020.
Принципи безбеднг понашања у доба короне Јелена Зајегановић, УНИЦЕФ 27.04.2020.
Изазови у реализацији наставе  у онлајн окружењу Лидија Радуловић, Владета Милин, Милан Станчић, Одељење за педагогију, Филозофски факултет, Београд 28.04.2020.
Учење на даљину у време КОВИД-19 Ивана Ђерић, Институт за педагошка истраживања 07.05.2020.
Резилијентност у контексту епидемије Милица Лазић, одељење за психологију Филозофског факултета у Новом Саду 14.05.2020.

У НАЈАВИ

НАЗИВ РЕАЛИЗАТОРИ ВРЕМЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ
Како се дружити у условима ограниченог кретања? Педагошко друштво Србије 25.05.2020.
Технике за превазилажење стреса

Освешћивање емоционалних доживљаја у кризним ситуацијама/актуелним условима

Друштво психолога Србије 26.05.2020.
Технике за превазилажење стреса

Конструктивно реаговање на стрес

Друштво психолога Србије 29.05.2020.
Како помоћи деци у организацији рада од куће? Педагошко друштво Србије Прва недеља јуна
 Развијање критичког приступа информацијама     Друштво психолога Србије Друга недеља јуна
 Како смирити дечји страх?

Друштво психолога Србије Друга  недеља јуна
Пројектна настава у породици, код куће

Педагошко друштво Србије Трећа недеља јуна
Избор и конципирање наставних материјала за онлајн учење/игре и активности код куће Педагошко друштво Србије Трећа недеља јуна