Просветне вести

Најављени и реализовани вебинари у склопу пројекта „Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину“

Пројекат: „Подршка стручним сарадницима у основним и средњим школама у отежаним условима уз програм учења на даљину“

РЕАЛИЗОВАНИ ВЕБИНАРИ

НАЗИВРЕАЛИЗАТОРИОДРЖАН
Како конструктивно организовати време код куће кроз призму основних психолошких потребаДина Бојић, психолог13.04.2020.
Принципи безбеднг понашања у доба коронеЈелена Зајегановић, УНИЦЕФ27.04.2020.
Изазови у реализацији наставе  у онлајн окружењуЛидија Радуловић, Владета Милин, Милан Станчић, Одељење за педагогију, Филозофски факултет, Београд28.04.2020.
Учење на даљину у време КОВИД-19Ивана Ђерић, Институт за педагошка истраживања07.05.2020.
Резилијентност у контексту епидемијеМилица Лазић, одељење за психологију Филозофског факултета у Новом Саду14.05.2020.

У НАЈАВИ

НАЗИВРЕАЛИЗАТОРИВРЕМЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ
Како се дружити у условима ограниченог кретања?Педагошко друштво Србије25.05.2020.
Технике за превазилажење стреса

Освешћивање емоционалних доживљаја у кризним ситуацијама/актуелним условима

Друштво психолога Србије26.05.2020.
Технике за превазилажење стреса

Конструктивно реаговање на стрес

Друштво психолога Србије29.05.2020.
Како помоћи деци у организацији рада од куће?Педагошко друштво СрбијеПрва недеља јуна
 Развијање критичког приступа информацијама    Друштво психолога СрбијеДруга недеља јуна
 Како смирити дечји страх?

Друштво психолога СрбијеДруга  недеља јуна
Пројектна настава у породици, код куће

Педагошко друштво СрбијеТрећа недеља јуна
Избор и конципирање наставних материјала за онлајн учење/игре и активности код кућеПедагошко друштво СрбијеТрећа недеља јуна