Нови термини одржавања такмичења и смотри ученика основних школа

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

Нови термини одржавања такмичења и смотри ученика основних школа (април, мај и јун 2021. године) доступни су на званичној интернет страници Министарства   http://www.mpn.gov.rs/prosveta/osnovno-obrazovanje-i-vaspitanje/ .

У приложеној табели нису наведена такмичења која су раније одржана или су отказана за ову школску годину, као ни датуми када су одржани поједини нивои такмичења и смотри у претходном периоду, већ само они који су планирани за предстојећи период – до краја текуће школске године.

Пошто је до краја школске године остало веома мало термина расположивих за одржавање такмичења, није било могуће избећи њихова преклапања. Предложено је организаторима да у случају преклапања термина кад је реч о предметима из исте наставне области, покушају да ускладе време одржавања такмичења тако што ће једно такмичење бити одржано у преподневним, а друго у поподневним часовима.