Измена Плана реализације наставе у 4. разреду ОШ

Линк ка вести
Извор: Завод за унапређивање образовања и васпитања

У плану реализације за 4. разред који је објављен на сајту 5.8.2021. године је постојала грешка која је сада исправљена. Захваљујемо се свима који су нам указали на овај пропуст.

Измењен План реализације за 4. разред основне школе, као и планове за остале разреде основне школе можете погледати ОВДЕ.

На захтев Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Завод за унапређивање образовања и васпитања је припремио измене Плана реализације наставе у случају непосредне ратне опасности, ратног стања, ванредног стања или других ванредних ситуација и околности за основну школу, који је саставни део Правилника о посебном програму образовања и васпитања и представља полазну основу за планирање, организацију и реализацију наставе. Измене се односе на План реализације наставе за 4. и 8. разред основне школе, јер се од ове године примењују нови програми наставе и учења за ова два разреда. Поред тога, у 2. разред је додат план реализације за предмет Дигитални свет, који се од ове школске године уводи у 2. разред. Планови реализације за остале разреде нису измењени, јер се План реализације наставе не ради за сваку школску годину и наставници треба да их прилагоде школском календару за ову школску годину.