Линк ка вести
Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Министарство просвете расписује јавни конкурс за доделу средстава или недостајућег дела средстава за подстицање програма за финансирање програма од јавног интереса који су подршка ученицима средњих школа и студентима у 2023. Години.

Циљеви јавног конкурса су: организовање образовних манифестација у које су укључени млади из региона које обухвата подстицања развоја и стваралаштва младих; организовање сусрета, семинара, округлих столова, трибина, радионица и сличних скупова стручног усавршавања; организација Летње школе европских интеграција и демократизације током које се млади упознају са савременим начином истраживања европских интеграција и процеса демократизације са посебним задржавањем на изградњи државе; демократизација и процес приступа земаља Западног Балкана Европској Унији.

Приоритетне области у којима је планирана финансијска подршка:

1. Подршка ученицима средњих школа и студентима у стицању практичних знања и радних искустава у Републици Србији;
  2. Сарадња са привредним организацијама у Републици Србији и земљама Западног Балкана;
  3. Сарадња са средњошколским и високошколским институцијама у Републици Србији и земљама Западног Балкана;
  4. Пројекти регионалне сарадње – Организација летње школе младих;
  5. Пројекти везани за политичко образовање – организација радионица.

Пријаву и предлог програма удружења – учесници конкурса достављају поштом препоручено до 31. марта 2023. године, са назнаком:

Јавни конкурс за доделу средстава или недостајућег дела средстава за подстицање програма за финансирање програма од јавног интереса који су подршка ученицима средњих школа и студентима у 2023. години која реализују удружења

Министарство просвете, VIII спрат, канцеларија број 26, Немањина 22-24, 11000 Београд

ПРЕУЗМИТЕ:

Чланак Јавни конкурс за финансирање програма од јавног интереса који су подршка ученицима средњих школа и студентима у 2023. години која реализују удружења се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.