Државна секретарка Анамарија Вичек се у име Министарства просвете обратила учесницима обуке од јавног значаја „Кораци ка доброј примени електронских уређаја и ненасилној комуникацији у онлајн окружењу“ на којој учествује око 130 учесника – директора школа, педагога, психолога и наставника другог циклуса основних школа са територије Школске управе Зрењанин.

На обуци ће поред тема које се односе на дигитално насиље бити представљена и Национална платформа за превенцију насиља које укључује децу – „Чувам те“, пројекат „Безбедност на интернету – превенција и едукација“, као и кратак филм „Порука“.

Државна секретарка је предствила текуће активности Министарства које су усмерене на побољшање системских решења, тако и прецизирање закона и подзаконских аката који се односе на заштиту од насиља и дискриминације.

Чланак Државна секретарка Вичек поздравила учеснике обуке „Кораци ка доброј примени електронских уређаја и ненасилној комуникацији у онлајн окружењу“ се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.