Одржан део пријемних испита за упис у специјализоване гимназије и одељења

Део пријемних испита за упис у специјализоване гимназије и одељења одржан је протеклог викенда за ученике који желе да упишу одељења гимназија специјализована за биологију и хемију, сценске и аудио-визуелне уметности, филолошка одељења и гимназије и одељења уметничких школа у ликовној области.

На полагање пријемних испита у ова специјализована одељења и гимназије изашло је 93,9 одсто пријављених кандидата.

Наредног викенда, од 19. до 21. маја биће одржани пријемни испити за музичке и балетске школе, за одељења гимназија специјализована за рачунарство и информатику, математику, физику, географију и историју, као и билингвална одељења.

Прелиминарни резултати могу се видети на порталу Моја средња школа, као и у школи у којој је полаган пријемни од 15. до 23. маја.

Чланак Одржан део пријемних испита за упис у специјализоване гимназије и одељења се појављује прво на Министарство просвете, науке и технолошког развоја.